Kontrast:
Rozmiar czcionki:
Odstępy:
  • TAB - Kolejny element
  • SHIFT + TAB - Poprzedni element
  • SHIFT + ALT + F - Wyszukiwarka
  • SHIFT + ALT + H - Strona główna
  • SHIFT + ALT + M - Zawartość strony
  • SHIFT + ALT + 1 do 2 - Wybór menu
  • ESC - Anulowanie podpowiedzi

Festiwal Słowian i Wikingów w Opolu.

Projekt - Festiwal Słowian i Wikingów w Opolu.

Brak opisu obrazka

Festiwal Słowian i Wikingów w Opolu to projekt plenerowej imprezy historycznej zlokalizowanej na terenie Wyspy Bolko i na brzegach Odry oraz Kanału Ulgi. Wydarzenie opracowała Fundacja Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych w oparciu o swoje doświadczenia w niekonwencjonalnych sposobach promowania historii. W pobliżu ujścia Odry co roku odbywa się wielki festiwal historyczny na wyspie Wolin. Jego odpowiednik, w górnym biegu Odry może z powodzeniem stanowić Festiwal Słowian i Wikingów na Wyspie Bolko.

Festiwal Słowian i Wikingów w Opolu to zaplanowana z rozmachem siedmiodniowa impreza plenerowa. Z powodu jej specyfiki musi odbyć się w okresie letnim lub późnowiosennym. Organizator Festiwalu, Fundacja Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych ma zamiar zorganizować rozległy obóz historyczny, który przez tydzień zasiedlony będzie przez rekonstruktorów historii z całego kraju oraz z zagranicy. Będą oni prowadzić liczne warsztaty i pokazy. W tym warsztaty rzemiosł dawnych (min. kowalstwo, mincerstwo, tkactwo, szewstwo) prelekcje min. o wczesnośredniowiecznych wierzeniach, kulinariach, zielarstwie, żeglarstwie. Po Odrze pływać będą repliki słowiańskich i skandynawskich łodzi przewożąc widzów na drugi brzeg. Inscenizacje pojedynków i bitew będą bardzo widowiskową częścią Festiwalu. Do współpracy zaproszeni zostali historycy, którzy w ramach konferencji naukowej zaprezentują wiele ciekawych tematów w naukowy sposób.

Polski Instytut Rekonstrukcji Historycznych jako organizator festiwalu ma zamiar wypromować Opole poprzez jego historię i ściągnąć do miasta wielu turystów. Celem projektu jest wsparcie finansowe Festiwalu, dzięki któremu stanie się jedną z największych imprez historycznych w kraju.

 

 

 

Wersja XML